Tíz éve nem volt ilyen drága az élelmiszer a világban, mint most
Egy év alatt 30 százalékkal lett drágább az élelmiszer, részben a gyorsan növekvő kereslet, részben a gyenge termések miatt – írja a CNN az ENSZ friss jelentésére hivatkozva.
Egy év alatt 30 százalékkal lett drágább az élelmiszer, részben a gyorsan növekvő kereslet, részben a gyenge termések miatt – írja a CNN az ENSZ friss jelentésére hivatkozva.
A koronavírus-járvány következtében visszájára fordult a globalizáció, és ez felértékeli a hazai munkaerőt, de a bérek inflációja így sem valószínű a fejlett országokban – érvel Dalia Marin, a müncheni egyetem professzora.
Az idei karácsonyi vásár igencsak igénybe veszi majd az amerikai polgárok pénztárcáját, de egyelőre ez nem nagyon érdekli őket. Hál istennek- írja a CNN gazdasági rovata, ha ugyanis a vásárlók visszafognák magukat, akkor az USA és az egész világ gazdasága nagy gondban lenne.
A hirtelen megnőtt piaci igényekre válaszul nagy mennyiségben hoztak be lakossági Covid-teszteket az országba. Az importálók közül az egyik, cégek megnevezése nélkül, bizonytalan forrásból származó eszközökre hívta fel a figyelmet. A végeredmény egy versenyhivatali panasz és egy per a jó hírnévért. De a vevők számára tényleg biztonságos valamennyi gyorsteszt?
A Ryanair ír fapados légitársaság nyereséggel zárta a szeptember végével záródott negyedévet.
A Hester’s life reggelijei egy dietetikus és egy grafikus konyhájából indultak, mára pedig díjnyertes termékekké váltak. Mivel datolyával édesítenek – ami elég ritka a piacon –, nem csak itthon van kereslet a házi fejlesztésű termékekre. A Hester’s veszprémi gyárában jártunk, ahol az alapítók a vállalkozás életének nehézségeiről is meséltek.
Jóllehet tagadják a koronavírus jelenlétét az ázsiai diktatúrában, minden jelentés szerint súlyos helyzet alakult ki a pandémia idején.
A kormány a vállalkozások kezébe adja a lehetőséget, hogy az oltatlanokat ne engedjék dolgozni. Várhatóan sok cég lesz, amelyik ezt be fogja vezetni. Kirúgni azonban nem lehet senkit, csak fizetés nélküli szabadságra küldeni. A vállalkozásnak sem érdeke, hogy a munkavállalója ne dolgozzon, ráadásul egyre nagyobb a munkaerőhiány a gazdaságban.
Záporoznak a hírek az energia- és alapanyagárak 50–60 százalékos emelkedéséről, a papírtól kezdve az építőanyagokig szinte mindent érintve, és még így is áruhiányt vizionálnak karácsonyra. Orbán Viktornak keményen kell lapátolnia, hogy a választások előtti árrobbanás ne billentse ki a nemzet megmentőjének szerepéből.
Egy átlagos, AdBlue-s dízelautónak 20-25 liter folyadékra van szüksége – évente. Viszont bontatlan csomagolásban is csak 18 hónap az adalékanyag szavatossági ideje, szóval semmi értelme pánikszerűen nagy készleteket felhalmozni. A most tapasztalható pánikvásárlási spirál ugyanakkor komoly problémákat okozhat, és felveri az árakat.
Nyugaton régóta ismert, nálunk gyerekcipőben jár a telemedicina – vagy legalábbis ez így volt a koronavírus-járvány előtt. A pandémia azonban ezen a téren is komoly változást hozott. Magasfeszültség című sorozatunk következő részében egy olyan céget mutatunk be, amely videótelefonos konzultációkat bonyolít szakértői és a páciensek között.
Általában véve különbséget lehet tenni az oltottak és az oltatlanok között az Alkotmánybíróság döntése szerint. Tehát a munkahelyeken is különbséget lehet köztük tenni, de ennek vannak határai, kirúgni senkit nem lehet azért, mert oltatlan, sőt még a munkavégzés helyétől is csak korlátozottan lehet eltávolítani. A vállalati szféra inkább pozitív ösztönzőkben gondolkozik az oltottak számára, nem pedig az oltatlanok életét akarják megkeseríteni.
A jegybank Monetáris Tanácsa folytatta a szigorítási ciklust, az alapkamatot 1,65 százalékról 1,8-ra emelte.
Kínai konténerektől függ a globális kereskedelem – erre az apró tényre hívja fel a figyelmet a párizsi Les Echos című gazdasági portál. Kína gyártja ugyanis szinte az összes konténert, amely nélkül ma már nem képzelhető el korszerű áruszállítás. Csakhogy az is baj, ha konténerből egyszerre túl sok van egy helyen.
A koronavírus-járvány egész iparágakat döntött be vagy tett hosszú hónapokra parkolópályára. Azok a cégek azonban, amelyek kreatívak vagy merészek voltak, egy jól időzített húzással nemcsak hogy megúszták a forgalomcsökkenést, de még növelni is tudták azt. Nézzünk pár izgalmas példát a hogyanra.
Minden 100 forint kiadásból 2 sportra, 1 pedig vallásra ment. Leginkább a közegészségügyi kiadások nőttek, az eredetileg tervezett összeg 12-szerese ment el. A vallással kapcsolatos kiadások megháromszorozódtak menet közben, de a sportkiadások is közel duplájukra híztak.
A járványvédelmi tartalék egy jó része a járványhoz legfeljebb érintőlegesen kapcsolódó tételekre ment el, ráadásul még a zárszámadás alapján is áttekinthetetlenül, egyedi, nem nyilvános döntések alapján. A rendkívüli kormányzati intézkedések tartalékából nagyrészt egyáltalán nem rendkívüli kifizetések történtek, a gazdaságvédelmi alap pedig nagyrészt a normál működést finanszírozta, például a Budai Vár átépítését.
Üzleti sikert hozott a Legónak az elmúlt időszak, ám ezt nem annyira a pandémia miatt elrendelt lezárásoknak köszönheti a cég - vallja a cégcsoport vezérigazgatója. Niels B. Christiansennel a féléves eredmények bemutatóját követően készített interjút a hvg.hu, a dán szakember ebben arról is beszélt, hogyan látják az idei karácsonyi piacot a globális szállítási és alapanyag-ellátási problémák árnyékában.
A koronavírus-járvány alatt a termékeket reklámozó, utazgató bloggerek eléggé kiestek a pikszisből: amíg sokaknak az állásuk megtartása volt a tét, vagy karanténba zárva várták a jobb időket, fenekestül felfordult az, ahogy az emberek az influencerekre tekintenek. Egyes szakértők szerint leáldozóban van a hagyományos blogger-gazdaság, ami viszont óriásira növekedett az elmúlt években.
Tavaly a koronavírus-járvány hatására mélyrepülésbe kezdtek a filmes vállalkozások és a rendezvényekkel foglalkozó cégek.